Zaloguj się
Cytuj

"[10 marca 1958]"

Źródło: tei.nplp.pl
Cytowany dokument: [10 marca 1958], Wierzyński Kazimierz
Data aktualizacji: 22 październik, 2021
10 marca 58.
Kochany Mietku!
Odsyłam Ci korektę, w której nie ma CalderaChodzi o drukowany w "Wiadomościach" tekst poświęcony Calderowi, z cyklu felietonów radiowych Listy z Ameryki, które potem weszły do tomu Moja prywatna Ameryka (Londyn 1966); pierwodruk z nadtytułem Szkicownik amerykański, „Wiadomości” 1958, nr 18 (631) z 4 maja, w druku tytuł Calder został zmieniony na Alexander Calder.. Widocznie cała szpalta przepadłaZob. list KW do MG z 17 lutego 1958.. Proszę Cię przyślij mi ją, jeśli jest jeszcze czas albo zróbcie korektę we własnym zarządzie.
Dzienniki Leszka będą wysłane do Londynu przy najbliższej sposobności. Zajmuje się tym Strzetelski. W tej sprawie zwracaj się do niego, o ile zajdzie potrzeba.
Zwrócił się do mnie skierowany przez Ciebie Romanowicz z Libelli, aby podać mu rabat, jaki może dostać w przedpłacie. Nie mam pojęcia, jaki to rabat ma być. Poradź mi. Może Borman coś wie z tej materii. Kazimierz Vincenz przyśle Ci należność za przedpłaty po potrąceniu ich kosztów (5% do 7). Oczywiście zgodziłem się.
Proszę Cię, dawaj co numeru ogłoszenie. Tu dotarł dopiero 4-go marca numer 621-y. Czyli kurtyna poszła w górę w początku marca. Pierwsza lista przedpłacicieli w numerze 625-ym dotrze t u z k o ń c e m m a r c a lub w p i e r w s z y c h d n i a c h k w i e t n ia . Jest to bardzo późno i cała idea drukowania nazwisk jako atrakcji traci na wartości. W każdym razie po 625-ym drukuj stale w każdym numerze, co będziesz miał. Niech przynajmniej następne cztery numery wystąpią we właściwej roli. Napisz mi, jak idzie przedpłata? Milczysz o tym, jak zaklęty.
Przepraszam Cię, że zawróciłem Ci głowę ilustracjami. Oczywiście, że Americiana dosłać łatwiej stąd, to znaczy z Ameryki. Tylko nie z Sag Harbor. Dlatego nie mogłem tym się zająć.
Dziękuję Ci za wysyłkę książek. Była u nas Zosia na moich imieninach, bardzośmy się ubawili. To rzadkiego uroku osoba.
Ściskam Cię serdecznie i dziękuję za wszystko.
Kazimierz

CZY MOŻESZ MI PRZYSŁAĆ CAŁY LIST ZYGMUNTA SERAFINOWICZAZob. list MG do KW z 20 lutego 1958.? MOŻE W ODPISIE.