Zaloguj się
Cytuj

"[31 marca 1958 - I]"

Źródło: tei.nplp.pl
Cytowany dokument: [31 marca 1958 - I], Wierzyński Kazimierz
Data aktualizacji: 26 kwiecień, 2022
31 marca 58.
Kochany Mietku!
Dziękuję Ci za numerZob. „Wiadomości” 1958, nr 13 (626) z 31 marca. z drugą listą, przesłany lotniczo. Lista kusa, okropnie kusa, aż żal patrzeć. To dziwne, że tak długo idą stąd wykazy Instytutu, a może poczciwy p. Sierpiński
– byczy chłopak, ale dupa straszna, jak śpiewa o nim pewna wredna baba w N.J. Bo przecież tu jest około 250 nazwisk! Obawiam się, że moja idea, aby drukować nazwiska jako atrakcję, wzięła w łeb. Londyn w dalszym ciągu jest dla mnie niezrozumiałym bastionem oporu. Zdaje się, że nie uzyskam nawet tych 40 przedpłat, które mnie tak przeraziły w spisie Leszka. Kukiel mi pisał, że dobry Borman „prowadzi energiczny zaciąg” w Ognisku. Poproś go, tzn. [BormanaW oryginale „tzn.” dopisane jest odręcznie nad zwrotem „Poproś go” i od tego dopisku wiedzie strzałka do nazwiska Bormana w wersie powyżej.], może by zrobił np. Bora-Komorowskiego, przecież w Krzyżach i mieczach jest wiersz pisany do niego Na zajęcie Warszawy przez Rosjan. To niebywała obojętność.
Nic mi nie piszesz, czy uważasz, że mam prosić Zyg[munta] Now[akowskiego] o jakąś wzmiankę w felietonie, a Kirkiena o poparcie w piśmie. Co o tym myślicie z Bormanem?
W sumie nie mogę zgodzić się z Tobą, żeby to był sukces. Jeśli dojdzie do tysiąca, będzie dobrzeOstatecznie na Liście przepdpłacicieli wydrukowanej w Poezjach zebranych znalazło się 1026 osób oraz instytucji..
Ale i to przeżyjemy. Ściskam Cię serdecznie. Tu było do 28 bm. 261 przedpłat, nie licząc Godlewskiego. Ile Ty masz u siebie, nie licząc Nowego Jorku. Chciałbym wiedzieć, ile jest na półmetku.
Ściskam Cię serdecznie.
Kazimierz