Zaloguj się
Cytuj

"[5 maja 1958 - KW do MG]"

Źródło: tei.nplp.pl
Cytowany dokument: [5 maja 1958 - KW do MG], Wierzyński Kazimierz
Data aktualizacji: 26 kwiecień, 2022
5 maja 58.
Kochany Mietku!
P. Kazimierz Vincenz, który bardzo zajmuje się przedpłatą, prosi mnie, żebym Ci doniósł, że godzę się na potrącenie z ich rachunków 50-ciu franków szwajcarskich, jako zwrot kosztów. Sumę tę potrąci Vincenz z najbliższego przekazu, który wyśle Ci około 15-go maja. Poza tym prosi on, żebyś potwierdził mu to listownie. Potrzeba mu tych zaświadczeń dla komisji rewizyjnej ich SPK. A więc na wszystko się zgadzam i proszę Cię, napisz do niego.
P. Vincenz proponuje również, aby wciągnąć na listę przedpłacicieli Jerzego Stempowskiego, z tym, że nie opłaci on przedpłaty, bo jest w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Książkę będzie można przesłać z zakupionych przez hurtowych fundatorów. Prosiłem Vin[cenza], żeby wpisał Stempowskiego i powiedziałem, że załatwię to z Tobą. A więc załatwiam.
P. Krygier z Australii pisze mi, że 31 maja to dla Nowej Zelandii i Australii niedaleka data i proponuje przedłużenie przedpłaty dla tych krajów. Nie ma nieszczęścia, niech przysyłają, póki mogą, byle przysyłali. W wykazie przysłanym mi przez Instytut figuruje: Maria Kisterowa, ma być Hanna Kisterowa. Popraw to z łaski swojej.
Dziękuję Ci za wszystko serdecznie. Pozdrów Bormana i podziękuj mu także. Ściskam Cię mocno.
KazimierzObok podpisu rysunek serca przebitego strzałą.