Zaloguj się
Cytuj

"[5 czerwca 1958]"

Źródło: tei.nplp.pl
Cytowany dokument: [5 czerwca 1958], Wierzyński Kazimierz
Data aktualizacji: 25 październik, 2021
czwartek
Kochany Mietku!
Zapomniałem wczoraj dodać, że napisałem w sprawie tego Czecha. Czy dostałeś już jego imię? Daj znać, bo umieram z ciekawości.
Czy nie uważasz, że nowa pani Nowakowska– Pierwsza żona Teresa (Beba) z domu Kiersnowska (ur. 1918), siostra pisarza i poety, Ryszarda Kiersnowskiego; była absolwentką Szkoły Cecylii Plater-Zyberkówny w Warszawie (matura w 1938 r.); za Tadeusza Nowakowskiego wyszła za mąż w 1946 r. w Haren (Ems; w Dolnej Saksonii; w tzw. Maczkowie, wyzwolonym w maju 1945 r. przez 1. Dywizję Pancerną gen. Stanisława Maczka i zarządzanym przez nią po wojnie) w obozie dla wysiedleńców polskich; rozwód nastąpił w 1956 r. W latach 1952–1956 Teresa pracowała jako aktorka i spikerka w Radiu Wolna Europa, później współpracowała z polską sekcją BBC; ponownie wyszła za mąż za radiowca z tej sekcji Zbigniewa Błażyńskiego. Od 1946 r., z przerwami, mieszka w Londynie. – bardzo piękna?
Niech żyje Nepomucka! „[Niech żyje]”W oryginale znak „ ” umieszczony w kolejnej linii miał służyć zacytowaniu treści umieszczonej w wersie powyżej. Rostworowski!
Yours as alwaysPrzekł.: twój jak zawsze.
KazimierzObok podpisu rysunek serca przebitego strzałą.