Zaloguj się
Cytuj

"[7 września 1958]"

Źródło: tei.nplp.pl
Cytowany dokument: [7 września 1958], Wierzyński Kazimierz
Data aktualizacji: 26 październik, 2021
września 58.
Kochany Mietku!
Dziękuję Ci za list z 2 bm. List Karczewskiego odesłałem. Dobrze, że zapytałeś go o termin ukończenia całości, może go to zmusi do zastanowienia. Mnie to interesuje także z tego powodu, że jeśli moje gadania o przyjeździe do Europy nie mają być brednią, muszę zacząć robić starania, a do tego znów potrzebna mi data wyjścia książki. 15-go września wyjedziemy na półtora miesiąca do Nowego Jorku. Adres:
K. W. c/o Marshall BestWolno przypuszczać, że Wierzyńscy zostali gośćmi Besta na Manhattanie za sprawą życzliwego pośrednictwa Johna Steinbecka, ich „sąsiada” w Sag Harbor; z dalszej korespondencji wynika (list KW do MG z 11 października 1958), że korzystali oni z tego mieszkania pod nieobecność gospodarza, będącego w podróży.
424 East 52 Street, apt. 5 G.
New York 22, N. Y.

Bądź łaskaw, zmień adres „Wiadomości” na ten okres. Gdybyś dostał arkusz próbny, przyślij mi go z łaski swojej. U góry stron miały być tytuły książek z jednej strony a nazwisko z drugiej, tak jak w zbiorze EliotaZob. list KW do MG z 9 lutego 1957..
Do Kossowskiej pisałem. Ciekaw jestem Rostworowskiego.
Ściskam Cię serdecznie
Kazimierz
P.S. Przepraszam Cię za jeszcze jedną fatygę. Zostało u Ciebie kilka przedpłat nieogłoszonych, m.in. Falenckiego. Proszę Cię dołącz do nich także ostatnie, które dostałem:
Henryk Stebelski3 (8 przedpłat), Meksyk.
Adres: H. Stebelski Prado Norte 672
Mexico D. F., Mexico
.