Zaloguj się
Cytuj

"[7 listopada 1958 - II]"

Źródło: tei.nplp.pl
Cytowany dokument: [7 listopada 1958 - II], Wierzyńska Halina
Data aktualizacji: 26 kwiecień, 2022
7 listopada 1958.
Drogi Mietku,
Właśnie połączyłam dwie kartoteki, Instytutu i „Wiadomości”, które dotąd trzymałam osobno i od razu wyszły na wierzch nowe kłopoty. Nie bardzo poważne, bo wystarczy, że zajrzysz do karteczek z zamówieniami, a będziesz miał odpowiedź, którą, proszę Cię, przekaż mi jak najprędzej.
Oprócz ośmiu nazwisk, które podałam Ci w dzisiaj wysłanym liście, mam cztery, które zdaje się, wciągnęłam do Twojej listy przez pomyłkę. Jeśli nie masz zamówień u siebie, skreśl te nazwiska z listy.*
Poza tym mam dwa razy Julię BnińskąW Poezjach zebranych na „Liście przedpłacicieli” Julia Bnińska widnieje w istocie dwa razy – raz z Delray Beach na Florydzie, raz z Monachium, choć wolno przypuszczać, że jest to ta sama osoba., raz c/o Konrad Bniński, Delray Beach, Florida, drugi z Monachium. Pierwsze zamówienie wpłynęło do Instytutu, jeśli masz drugie, wciągnij panią Julię Bnińską na swoją listę i daj mi znać.
W #638 na początku jest nazwisko Władysław, RexWładysław Rex - brak danych biograficznych., Draguignan. Potem idą nazwiska w porządku alfabetycznym, poczynając od litery C. Czy nie ma omyłki, oprócz przecinka?
Niech nas Pan Bóg ma w swojej opiece i chroni przed omyłkami. Uważam tę pracę za pokutę za grzechy, jak odmawianie różańca, i powoli się do niej przyzwyczajam.
Całuję Cię.
Halina
* Nazwiska są:
Dr. Zdzisław Gałaczyński, Buenos Aires
Julia Kwiatkowska, Londyn
Rafał J. LępkowskiW Poezjach zebranych na „Liście przedpłacicieli” widnieje inna (także błędna) forma nazwiska: Rafał J. Łępkowski., Washington
Stanisław F. Śnieszko, Kearneysville, W. Va.W. Va. - skrót od nazwy stanu: West Virginia.