Zaloguj się
Cytuj

"[6 kwietnia 1963]"

Źródło: tei.nplp.pl
Cytowany dokument: [6 kwietnia 1963], Wierzyński Kazimierz
Data aktualizacji: 23 listopada, 2021
6.IV.63.
Kochany Mietku!
Dziękuję Ci za wiadomość o Bielatowiczu. Obchodzi mnie to tym bardziej, że na stare lata zamierzam starać się o stypendium amerykańskie, a do rekomendacji potrzeba mi odpowiedniego kawałka. Napisz mi, co to jest – studium krytyczne, wspomnienie? Czy można by z tego zrobić małą broszuręTaka broszurka, licząca 16 stron, istotnie się ukazała (Londyn 1963). Pod tytułem wydrukowano informację: „Odbitka z nr. 895 «Wiadomości»”; brak danych o wydawcy i wysokości nakładu; na s. 3 zamieszczono portretową fotografię poety., np. w stu albo pięćdziesięciu egzemplarzach, zachowując Twój skład? Koszta papieru, druku i oprawy wziąłbym na siebie, o ile nie byłyby za wysokie. Proszę Cię o te wiadomości. Na razie zachowaj to przy sobie. Fotografii nie mam, ale Halina zaczęła już szukać i robić zdjęcia. Wyślę Ci, gdy będzie coś gotowego.
Czy chcesz jakieś wiersze do garnirunkuGarnirunek – jarzyny, zielenina itp., którymi ozdobiona jest jakaś potrawa. – Obok studium J. Bielatowicza o poezji Wierzyńskiego ukazały się dwa wiersze Wierzyńskiego: "Epoka elektrowni" oraz "Wisła i wyspa", „Wiadomości” 1963, nr 21 (895) z 26 maja.?
Proszę Cię, bądź łaskaw przysłać mi pocztą lotniczą dwa egz[emplarze] artykułu Frylinga o wizycie u nas w Sag Harbor; ukazał się prawdopodobnie na wiosnę lub wczesnym latem 1957-go roku.
Ściskam Cię serdecznie.
Kazimierz