Zaloguj się
Cytuj

"[2 maja 1963]"

Źródło: tei.nplp.pl
Cytowany dokument: [2 maja 1963], Wierzyński Kazimierz
Data aktualizacji: 23 listopad, 2021
2 maja 63.
Kochany Mietku! Posyłam Ci dwa wierszeObok studium J. Bielatowicza o poezji Wierzyńskiego ukazały się dwa wiersze Wierzyńskiego: "Epoka elektrowni" oraz "Wisła i wyspa", „Wiadomości” 1963, nr 21 (895) z 26 maja., które – jak sądzę – zajmą dwie pierwsze szpalty, jeśli to nie zrani Twoich zasad łamania. Wysłałem Ci też dwie fotografie. Wolę drugą.
Nie wiem, kiedy wyjechałeś, ani kiedy wracasz. Nie wiem też, kiedy ma wyjść numer z Bielatowiczem. Na tym przedmieściu drohobyckim, gdzie mieszkam, poczta przychodzi nieregularnie. „Wiadomości” dostaję co trzy tygodnie i co drugi, trzeci numer.
Twoja odpowiedź z Francji niewiele mi powiedziała o możliwości wydania tekstu dla moich celów stypendialnychList Grydzewskiego na ten temat nie zachował się.. Napisz wyraźnie, czy rzecz się nie nadaje albo czy to zbyt wiele zachodu dla Ciebie. W każdym razie, bądź łaskaw, przed rozsypaniem tekstu przysłać mi odbitkę. Jaka cena broszurki – plus minus.
Czy widziałeś IrenęIrena Paczkowska była chora, zmarła 30 maja 1963 r. w Paryżu? Spodziewamy się lada dzień najgorszych wiadomości. Jakie Twoje wrażenie?
Ściskam Cię serdecznie.
Kazimierz