Zaloguj się
Cytuj

"[27 maja 1963]"

Źródło: tei.nplp.pl
Cytowany dokument: [27 maja 1963], Wierzyński Kazimierz
Data aktualizacji: 6 grudzień, 2021
83-40 Britton Avenue
Elmhurst 73, N.Y.

27 maja 1963
Kochany Mietku:
Dziękuję Ci za „Wiadomości” z artykułem Bielatowicza. Strona wygląda bardzo okazale i pewnie jako architekt łamania jesteś z niej zadowolony.
Bardzo Cię proszę o 100 albo 75 odbitek. Chciałbym, żeby miały tzw. szmuctytułW poligrafii – inaczej przedtytuł, tytuł książki (często w formie skróconej) umieszczony na pierwszej stronie książki po okładce, przed kartą tytułową; tu Wierzyńskiemu chodziło prawdopodobnie o pierwszą część tytułu: "Wielka przygoda życia". i, jeśli to możliwe, odbitkę fotografii, bo chcę użyć tego dla cudzoziemców, którzy po polsku nie rozumieją i do których ta odbitka ma przemówić swoim naskórkiem. Napisz mi, jakie będą tego koszta. Jeśli duże zrób 50 egz[emplarzy].
Byłbym Ci wdzięczny, gdybyś był łaskaw przysłać mi trzy odbitki tej strony, nie cały numer, w celu natychmiastowego użytku.
Jestem wzruszony gorącym tonem Bielatowicza i chciałbym mu zrobić jakąś przyjemność. Pozwalam sobie załączyć czek na 5 dolarów, który bądź łaskaw zrealizować i jako najlepszy znawca win kupić za to butelkę albo dwie czerwonego wina i kazać wysłać je pod adresem Bielatowicza.
Chciałbym też subskrybować książkę Stefy Kossowskiej, tylko nie wiem, czy ona jest w przedpłacie i ile ta przedpłata wynosi.
Ściskam Cię serdecznie.
Kazimierz

P.S. Wyślij Sympozjon Pamięci Jana Lechonia pod adresem: Alina Kowalczykowa Warszawa, ul. Rejtana 7/9 m. 15. Ona pisze studium o Leszku.