Zaloguj się
Cytuj

"[10 listopada 1963]"

Źródło: tei.nplp.pl
Cytowany dokument: [10 listopada 1963], Wierzyński Kazimierz
Data aktualizacji: 20 grudzień, 2021
10.11.63.
Kochany Mietku!
Dziękuję Ci za miły liścik i proszę o więcej takich. Codziennie o 1:15 o tym, co powiedziała o 1:00. Co wieczór o tym, gdzieście byli, co jadła, czy pachniała Arpège’mArpège – perfumy kwiatowe stworzone w 1927 r. przez André Fraysse’a i Paula Vachera, w jakim była humorze i czy jest może jeszcze jakaś drobniutka szpara nadziei. Jak miewa się Peter PiastTu dopisek ołówkiem, ręką Haliny Wierzyńskiej, niczym przypis: „1)”, a pod tekstem objaśnienie: „1) Jerzy Pietrkiewicz”. po operacji? Dzwonił do mnie w Londynie, bardzo go lubię i cenię, a nawet przeczytałbym jego powieść, gdybym ją miał (tu jest nieznana), ale biłbym się o hrabiankęTu, podobnie jak wyżej, dopisek ołówkiem, ręką Wierzyńskiej: „2)”, a na dole pod tekstem objaśnienie: „2) Tala Potocka”. bis zur UnfähigkeitNiem.: do granic możliwości., jak bili się bursze w WiedniuBurszami nazywano w XIX i w pierwszej połowie wieku XX w. studentów, zwłaszcza niemieckich, należących do korporacji studenckiej (opowiadali się za zjednoczeniem Niemiec i likwidacją absolutyzmu, organizowali protesty i manifestacje przeciwko polityce konserwatywnej).. Czy ona czyta wiersze? Czy nie mógłbyś się podkopać, używając do tego np. mnie? Polecam to Twojej przebiegłości, oczywiście najbardziej… bezinteresownie.
Tekst o Irenie przeraża mnie! Nie mogę napisać tego, co chcę. Nie wychodzi. Może porzucić mój pomysł „literacki” i pisać po prostu quasi-nekrolog, tzn. to, czego chciałem uniknąć. Termin nad głową napawa mnie paniką. Jak długo możesz jeszcze poczekać. Czy dwa tygodnie?
Przyślij 15 egz[emplarzy] Bielatowicza, to wystarczy.
Ściskam Cię serdecznie. Co mój mały żuczek Antonio? Nie mogę doczekać się 1-ej godziny. Czy mógłbyś zadzwonić wcześniej?
K.