Zaloguj się
Cytuj

"[2 listopada 1950]"

Źródło: tei.nplp.pl
Cytowany dokument: [2 listopada 1950], Wierzyński Kazimierz
Data aktualizacji: 18 marzec, 2020
2 listopada 1950

Kochany Mietku,
Przysłał mi czek na sześć dolarów i Twoją ulotkę, załączoną do ostatniego numeru „Wiad[omości]” p. A. Szarski . Adres: Mr. A. A. SZARSKI
303 West 107 St.
New York 25, N. Y.
Ulotkę przesyłam. Proszę Cię, daj mi znać, że go włączyłeś na listę prenumeratorów, i donieś mi, co mam zrobić z tymi $ 6.
Czy masz już agenta w Stanach? Jeśli nie, mógłbym Ci wskazać niejakiego p. SzyprowskiegoW oryginale podkreślone na czerwono przez Grydzewskiego; w interlinii jego dopisek: napisz do niego na adres Kazia., który – jak mi się zdaje - powinien by podjąć się tej roboty z pożytkiem. Ulotka zrobiła tu duże wrażenieFragment „zrobiła tu duże wrażenie” w oryginale podkreślony na czerwono przez Grydzewskiego.. Pani C. Aschkenazy, 1000 Park Ave., New York 25, N. Y. chciałaby mieć parę jej sztuk – napisz do niej miły listOkreślenie „miły list” w oryginale podkreślone na czerwono przez Grydzewskiego i poślij jej. Napisz też do Mrs. A. KuttenKuttenowa miała na imię Felicja; Wierzyński podaje jej adres, używając – amerykańskim zwyczajem – imienia jej męża: Pani A[ntoni] Kutten., 20 Francis Street, Brookline Massachusetts – w tym samym duchu: że wiedząc, jaką jest przyjaciółką pismaFragment „jaką jest przyjaciółką pisma” w oryginale podkreślony na czerwono przez Grydzewskiego., prosisz ją o pomoc w zjednaniu prenumeratorów. Czy „Wiad[omości]” znów przechodzą kryzys? Czy są nadzieje na polepszenie sytuacji? Napisz coś pomyślnego i pociesz moje zatroskane serce, bo już nie mogę!
Ściskam Cię mocno
K.
Na górze pierwszej strony dopisek Grydzewskiego:
p. Borman z prośbą o załatwienie i zwrot na konto honor. Wierzyńskich