Zaloguj się
Cytuj

"[28 sierpnia 1950]"

Źródło: tei.nplp.pl
Cytowany dokument: [28 sierpnia 1950], Wierzyńska Halina
Data aktualizacji: 28 czerwca, 2022
28 sierpnia 1950
Drogi Mietku,
Pan Ryszard Augenblick nadesłał czek na $6,– jako prenumeratę od 1 kwietnia do 1 października 1950. Jednocześnie podaje nowy adres:
165 Ferndale Road
Scarsdale, N. Y.

List pana Augenblicka wytrącił mnie też z przekonania, że roczna prenumerata wynosi $18,– Nie zauważyłam, kiedy nastąpiła zmiana, i wydaje mi się, że jedna przynajmniej osoba, mianowicie pani C. Aschkenazowa padła ofiarą tego przeoczenia. Napisz mi, ile wynosiła prenumerata w październiku, to jej zwrócę różnicę.
Druga sprawa jej dotycząca to wasz list z 13 lipca, w którym prosicie ją o wpłacenie $6,– na ręce pana Wierzyńskiego za prenumeratę od kwietnia do października 1950. Pani Aschkenazy zaprenumerowała „Wiadomości” w październiku 1949 na cały rok. Jeżeli Twoja administracja nie jest przeciążona korespondencją, proszę Cię, wyślij list, że przypomnienie zostało do niej skierowane przez omyłkę i że wszystko jest w porządku. I tak muszę w jej oczach wyglądać fatalnie: nie tylko wzięłam od niej 18 dolarów, ale w dodatku zawiadomiłam Ciebie, że tylko za pół roku.
Całuję Cię, Mieciu, przyjedź tu chociaż z wizytą.
Halina