Zaloguj się
Cytuj

"[15 grudnia 1951]"

Źródło: tei.nplp.pl
Cytowany dokument: [15 grudnia 1951], Wierzyński Kazimierz
Data aktualizacji: 27 listopad, 2020
15 grudnia 51.
Kochany Mietku,
Przesyłamy Ci oboje z Halusią serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne a także Happy BirthdayTradycyjna angielska formułka życzeń urodzinowych; dosłownie: szczęśliwych urodzin. , którego dokładnej daty nie znamMieczysław Grydzewski urodził się 27 grudnia 1894 r., ale wiem, że jest niedaleko Nowego Roku. A więc żyj nam następnych 56 lat w młodości i wigorze, dzieląc czas między „Wiadomości” a tęsknotą i miłością do nas.
Kto jest p. Weinsberg, nie wiem. Nigdy o takim w naszych sferach nie słyszałem, ale spytam Mędrców. W każdym razie szlachetny człowiek. Giertych jest rzezimieszkiem, Bonnard przepiękny. Czekam na Rawickiego. Pismo znów nie przychodzi. Czy Leszek przysłał o HenrykuPor. list Grydzewskiego z 5 lipca 1951.?
Jutro jedziemy z Halusią do Nowego Jorku. Może przyjedziesz do Zońci, spotkamy się i pomówimy. Nie wypada, abym tylko ja przychodził do redakcji i rozmawiał długie godziny z Muszkowskim, czekając na redaktora, który jada, śpi i mieszka w British Museum. Napisz zaraz na cztery strony. Zmienili nam telefon: 283. Zanotuj. Ściskam Cię serdecznie
Kazimierz

Dopisek odręczny na dole strony:
Całuję Cię, Mieciu, i życzę wszystkiego najlepszego
Halina