Zaloguj się
Cytuj

"[16 sierpnia 1951]"

Źródło: tei.nplp.pl
Cytowany dokument: [16 sierpnia 1951], Wierzyński Kazimierz
Data aktualizacji: 27 listopad, 2020
16 sierpnia 51
Kochany Mietku,
Piszę do Ciebie ratami, bo w tym upiornym klimacie, w rozprażonej wilgoci, którą oddychamy, a raczej dusimy się od dwu miesięcy, żyję i myślę także na raty.
Chcę Cię prosić, byś wziął od Terleckiego rękopis Towarzysza Października, przeczytał i napisał mi, co o tym myślisz. Gdybyś porobił uwagi na marginesie, z których mógłbym skorzystać, byłbym Ci b[ardzo] wdzięczny.
Do Raczyńskiego pisałem dawno temu, odpowiedzi nie mam. Czy ten arystokrata też nie odpisuje na listy jak na prawdziwego Polaka przystało?
W liście do Terleckiego wysłałem kopię odpowiedzi Hedley’owi. Jeśli Cię to interesuje, przeczytaj. Mnie to nudzi i niepotrzebnie pochłania mi czas.
Karusia przyjechała na lato z synem pod Southampton, L[ong] I[sland], jakie 15 mil od nas. Wczoraj była u nas – opalona na brązowy węgiel. Opowiadała nam o pobycie w Londynie, mówi, że jesteś podobny do Rydza Śmigłego i jak zawsze szarmancki. Nic jednak nie wspominała, że świata poza mną nie widzisz. Dlaczego jesteś taki skryty Odczytanie hipotetyczne z powodu dziurki po dziurkaczu.? Napisz więc o wszystkim, co Ci przez usta przejść nie może – nigdy tego nie za wiele.
Całujemy Cię oboje
K. & H
P r z y ś l i j Z b y s z e w s k i e g o.