Zaloguj się
Cytuj

"[8 marca 1957]"

Źródło: tei.nplp.pl
Cytowany dokument: [8 marca 1957], Wierzyński Kazimierz
Data aktualizacji: 2 październik, 2021
8.III.57.
Kochany Mietku!
Rozmawiałem z Zosią Malczewską. Rafał czuje się lepiej, odzyskał mowę, włada też prawą ręką, natomiast lewa jest sparaliżowana. Był on mańkutem i malował lewą ręka. Lekarze są na tyle optymistami, że przewidują wyzdrowienie, ale na pewno nic jeszcze nie mogą powiedzieć. Zrobiłem wszystko, co mogłem, by im pomóc, boję się tylko – znając ich antytalent gospodarski – że roztrwonią pieniądze zbyt wcześnie. Napisałem Zosi o tym. Może się obrazi.
Dziękuję Ci za miły list, przeżyłem „Mazowsze” razem z Tobą. Kto jest Wacław Aleksandrowicz – łatwo się domyśleć. Ale kto ta kuzynka Zofia? Napisz. Jedzie on teraz do Europy, wstąpi pewnie do Londynu. Opowiadał mi, że pisze książkę polityczną, w której udowodni, że Polska zawdzięcza niepodległość jego ojcu. Jak widzisz, nie wszyscy Polacy są wspaniali.
Błagam Cię, napisz, że nadeszła paczka z książkami – insuredAng. ubezpieczona.. Umieramy ze strachu z Haliną, że przepadnie. Wysłałem ją przed przesyłką, która już przyszła.
Mój „przyjaciel” w Łodzi nazywa się: Leszek Witczak (a nie Wojtczak, jak piszesz). Adres: ul. Krakowska 66. Dziękuję Ci za wysyłkę numeru. Czy byłbyś łaskaw wysłać ten „obchodowy” numer także mojej tylko co odnalezionej kuzynce?
Adres: Mgr W. Urzędowska, Kraków, ul. Smoleńsk 24, m. 1. Dziękuję.
Zyskałem Wam prenumeratora: Julius Balbin 340 Riverside Dr. New York. Miał wpłacić prenumeratę w Polish Book Imp. Co. Napisz, czy nie skłamał.
Czy u Was w redakcji macie pokój gościnny?
Ściskam Cię serdecznie i mocno. Ucałowania od Haliny i per procura od Zońci.
Kazimierz
P.S. Jaś Par[andowski] kupił samochód Wartburg za 38000 zł. Spytaj BormanaWartburg – rodzina samochodów osobowych i dostawczych produkowanych w latach 1955–1991 w Eisenach w dawnej Niemieckiej Republice Demokratycznej; wersje z lat 1955–1989 napędzane były za pomocą silnika dwusuwowego., co to za marka i napisz mi.
Kara jedzie z synem do Wiednia zobaczyć się z Jackiem.